Senážní fólie ULTRAX novinku na našem trhu

Rodina Skalických žije již několik generací na osadě Vršovice nedaleko městysu Sedlec Prčice ve výšce 420 metrů nad mořem. Představují typickou českou rodinou farmu, kde se na chodu farmy podílí celá rodina. Činnosti spojené s provozem farmy jsou pro ně každodenní rutinou. 

Obhospodařují celkem 77 hektarů orné půdy a 36 hektarů trvale travních porostů. Většina rostlinné produkce se spotřebovává přímo na farmě pro výkrm 95 kusového stáda Českého strakatého skotu. Přebytky ze sklizně prodávají do výkupu. Mimo obilovin jako Pšenici ozimou, Triticale ozimé, Ječmen Jarní, Ovsa a Kukuřice, také pěstují plodiny pro krmné účely s biologickou fixací atmosférického dusíku, nebo brambory. V rámci živočišné výroby farma produkuje průměrně 8 000 litrů mléka za laktační období jedné dojnice a chová jateční býky.

 Naše novinka

Jelikož společnost FORMECH logistic s.r.o. byla oslovena společností CAST S.A. pro spolupráci ohledně zemědělských strečových fólií jsou naší novinkou fólie Ultrax. Společnost CAST technika foliowa je největší Polskou firmou ve výrobě strečových fólií. Fólie ULTRAX se vyrábí ve čtyřech typech. Výška 500 mm v síle 20 µm a 25 µm. V těch samých sílách se vyrábí fólie o výšce 750 mm.

 Farmář Miloš Skalický si chtěl vyzkoušet a porovnat fólii Ultrax o výšce 750 mm a síle 25 µm. Návin této role je 1 500 metrů. Hlavním důvodem výběru tohoto typu bylo porovnání s již zakoupeným výrobkem od zahraničního výrobce ze Skandinávie, který využívá již několik let.  Oba výrobky měly stejné parametry.

 Lisování a balení

Rodina Skalických testovala fólie při výrobě travních senáží 9. července nedaleko své farmy. Fólie byla testována na jejich vlastních strojích.                                        

Balíkování: Zetor 84 41+ Claas Rolandt 350RC (pevná komora)

Svoz: Masey Ferguson+ Pronar T023

Balení: Zetor 72 45+ Elho Sideliner 1520

Balení probíhalo na farmě bez další manipulace.

 

Mladý farmář hodnotí 

Fólie ULTRAX mě velice překvapila a předčila mé očekávání. Když nás oslovil obchodní zástupce od společnosti Formech s nabídkou vyzkoušení polských fólií ULTRAX nečekal jsem tak vysokou kvalitu, jakou výrobek měl, protože jsem měl se spolskými výrobky špatnou zkušenost. Výrobek ULTRAX mi přišel pouze v jednom znaku odlišný, a to v tvrdosti fólie oproti konkurenci, byl o trošku hrubší, ale nemyslím si, že je to na úkor kvality. Ba naopak. Hodnotil jsem parametry jako je lepivost, hlučnost, odvíjení, trhání, přilepení konce a stav po vyklopení.  Veškeré tyto parametry se kvalitativně rovnaly velice drahé konkurenci, a tak s fóliemi ULTRAX počítám na celou příští sezónu. Ten to výrobek bych doporučil všem mým kolegům.“

Tímto bych rád velice poděkoval rodině Skalických za umožnění provedení testu, a hlavně vyslovení vlastního objektivního názoru.

 

Za společnost FORMECH logistic s.r.o

Jan Lalouček DiS.

Obchodní oddělení

Nabídku fólíí od výrobce CAST SA naleznete zde:

https://www.formech.cz/senazni-wrapovaci-folie-500mm-x-0-02mm-x-2250m-991432.html
https://www.formech.cz/senazni-wrapovaci-folie-500mm-x-0-025mm-x-1800m-991433.html
https://www.formech.cz/senazni-wrapovaci-folie-750mm-x-0-02mm-x-1875m-986276.html
https://www.formech.cz/senazni-wrapovaci-folie-750mm-x-0-025mm-x-1500m-986277.html